Евроголот на Просинечки против Партизан кој влезе во историјата (видео)


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Го постигна пред 27 години, против вечниот ривал на Црвена Ѕвезда, белградски Партизан, а ќе се памети и ќе се зборува за него додека се игра играта која е прогласена за најважната споредна работа на светот.