ЕМОЦИИ ДО МАКСИМУМ: Клучниот момент од „Суперкласико“ пропратен со музиката од – „Титаник“!


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал! ↓↓↓Вчера во епското финале од Копа Либертадорес Ривер ја победи Бока со 3:1 и така стигна до својата четврта титула во Копа Либертадорес.

Клучниот момент на натпреварот се случи во 108-та минута кога Кинтеро со еден одличен удар го совлада голманот на Бока и погоди за 2:1. Подоцна Мартинез во последните секунди само ја потврди победата.

https://twitter.com/alfre_chavezRP/status/1071908027584925696