Елмас испиша историја во Фенербахче – сруши рекорд стар 30 години! (видео)


1/8 финале на СП: Мегваер пак е главна тема - 15 ден ↓↓↓Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас беше херој за Фенербахче и му донесе победа на гостувањето кај Коњаспор со 1-0.

Притоа, со овој гол Елмас влезе во историјата на турскиот гигант и стана најмлад фудбалер кој постигнал гол во турското првенство, со што го урна стариот рекорд кој е од далечната 1988 година.