Бекам има големи амбиции: Сака да го донесе Меси во САД


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Сопственикот на новиот тим од МЛС лигата, Интер Мајами, Дејвид Бекам сака да ја донесе суперѕвездата Лионел Меси задебитантската сезона на тимот.

Новиот клуб од Флорида ќе дебитира во елитната американска фудбалска лига во 2020 година. Бекам, кој е сопственик на клубот смета може да му понуди примамливи услови на Лео Меси.

Аргентинецот има договор со Барселона на уште три сезони, а за почетокот на сезоната 2020.21 во МЛС тој ќе има полни 33 години.

Околу 70% од населението на Флорида е составено од јужноамериканци, кое може да биде плус при евентуалните преговори.

Бекам има големи амбиции со клубот и сака да донесе една голема ѕвезда за дебитантската сезона, а прва мета е токму Меси.