Авто мото

Елегантен и моќен автомобилски убавец од 2 милиони евра

Моделот Bentley Bacalar со две врати ќе биде произведен во само 12 примероци кои веќе сите се продадени по цена од 2 милиони евра за примерок.

Bentley Bacalar нема кров што значи дека ќе мора да бида гаражиран и дека не смее на остане надвор, а заеднички со моделот „Continental GT“ им се, верувале или не рачките за отворање.

Во себе овој автомобил има твин турбо 6.0 литарски V12 мотор кој произведува 650 коњски сили и од 0 до 100км/ч може да развие за околу 3 секунди.

Advertisements
To Top