Спорт

Едноставно Клоп: Се случија три светски чуда – Брегзит, Трамп и Раниери!

Харизматичниот менаџер на Ливерпул, Јирген Клоп на многу оригинален начин го опиша отказот на Клаудио Раниери од Лестер.

Денес готово сите менаџери од Премир лигата се солидализираат со Италијанецот, а Клоп вели дека отказот на Раниери е неочекуван и во рангот на две политички случувања од минатата година.

„Дали сум изненаден што вакви работи се случуваат? Не, не сум. Чудни работи се случуваат, како што се Брегзит, победата на Трамп и отказот на Раниери“, истакна Клоп.

Викендов Ливерпул му гостува на Лестер во рамките на Премиер лигата, а Клоп за таа прилика вели:

„Сакаме да ги повториме добрите работи од мечот со Тотенхем. Мора да бидеме агресивни и силни. Доколку дадеме се од себе, Лестер тешко ќе може да ни се спротистави“, истакна Германецот.

Advertisements
To Top