Едноставно Клоп: Се случија три светски чуда – Брегзит, Трамп и Раниери!

Football Soccer - Leicester City v Liverpool - Barclays Premier League - King Power Stadium - 2/2/16 Liverpool manager Juergen Klopp speaks with Leicester City manager Claudio Ranieri Reuters / Darren Staples Livepic EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or "live" services. Online in-match use limited to 45 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. Please contact your account representative for further details.

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Харизматичниот менаџер на Ливерпул, Јирген Клоп на многу оригинален начин го опиша отказот на Клаудио Раниери од Лестер.

Денес готово сите менаџери од Премир лигата се солидализираат со Италијанецот, а Клоп вели дека отказот на Раниери е неочекуван и во рангот на две политички случувања од минатата година.

„Дали сум изненаден што вакви работи се случуваат? Не, не сум. Чудни работи се случуваат, како што се Брегзит, победата на Трамп и отказот на Раниери“, истакна Клоп.

Викендов Ливерпул му гостува на Лестер во рамките на Премиер лигата, а Клоп за таа прилика вели:

„Сакаме да ги повториме добрите работи од мечот со Тотенхем. Мора да бидеме агресивни и силни. Доколку дадеме се од себе, Лестер тешко ќе може да ни се спротистави“, истакна Германецот.