Актуелно

Дваесет и петгодишен Германец почина во Прилеп

Дваесетипетгодишен државјанин на Германија вчера починал во ноќен клуб во Прилеп. Момчето престојувало во село Дебреште во општина Долнени.

Од МВР информираа дека на 14 јули околу 4 часот во ноќен клуб во Прилеп му се слошило на Е.М. (1992), државјанин на Германија. Тој со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Клиничката болница во Прилеп, каде била констатирана смрт.

Увид на лице место извршила екипа од ПС Прилеп. По наредба на ЈО на телото на починатиот ќе се врши обдукција.

Advertisements
To Top