Дуа Липа „си ќари“ згоден манекен – во врска со братот од Бела и Џиџи Хадид


Традицијата вели: Аргентина ме демантира!? - 14 ден ↓↓↓Дуа Липа и Анвар Хадид ставија позитивна точка на шпекулациите за нивната љубовна врска за која долго се полемизираше во светот на шоубизнисот и популарните медиуми.

Заљубениот пар се појави на концертот на Лајонел Ричи на фестивалот British Summertime во лондонскиот Хајд Пар. Тоа тоа тие ги потврдија гласините за нивниот љубовен однос. Анвар е помлад од Липа три години и е брат на славните манекенки Бела и Џиџи Хадид.

Она што е интересно е дека Дуа Липа ја прекина врската со Ајзак Кару пред точно еден месец. Не се знае дали причина за тоа бил помладиот заводлив и згоден убавец Анвар.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dua Lipa Italy ?? (@_dualipaupdates_) on

Дуа и Ајзак беа во врска три и пол години, кога прекинаа во 2017 година. Но, еден без друг издржаа до почетокот на 2018 година кога се смирија. Сепак, шест месеци после смирувањето, Ајзак беше фатен како се прегрнува со друга девојка.

Парот последен пат беше виден заедно на Met Gala во мај оваа година.