Дното на македонскиот фудбал (снимка)


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Шкендија изминатиот викенд не успеа да го искористи киксот на Струга Трим Лум и одигра 1:1 против Академија Пандев, а во последните минути од натпреварот во Тетово се случи инцидент.

Сабит Билали ги загуби нервите и нападна противнички фудбалер, Билали прво направи прекршок, а потоа влезе во уште еден ривал, за на крајот да шутне играчот кој лежеше на тревникот. Сосема заслужено заработи црвен картон.