Дибиров се прости од Вардар и навивачите


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


21 трофеј, трет најдобар стрелец во Лигата на шампионите со 1.043 гола, 9 возбудливи години полни со историски и шампионски мигови поминати во дресот на Вардар – Тимур Дибиров е вистинска ракометна и спортска легенда. Сега го напушта клубот во кој беше буквално како дома.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Timur Dibirov (@timurdibirov31)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Timur Dibirov (@timurdibirov31)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Timur Dibirov (@timurdibirov31)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Timur Dibirov (@timurdibirov31)