Џенифер Лопез станува Џенифер Родригез

Светската музичка латино дива и актерка Џенифер Лопез по четврт пат ќе застане на лудиот камен и ќе го каже судбоносното „да“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

Славната Џеј Ло станува Џенифер Родригез. Познатиот бејзбол играч Алекс Родригез по две години врска ја побарал за сопруга популарната пејачка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

49- годишната Џенифер и шест години помладиот Алекс свршувачката ја објавиле на Инстаграм. Џеј Ло на социјалните мрежи го покажа огромниот свршенички прстен.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

За популарната пејачка и актерка ова ќе биде четвртиот брак, претходно Џеј Ло биа во брак со Охани Ноа, Крис Џад и Марк Ентони со кого ги има близнаците Макс и Еми.

Родригез на одморот на Бахамите ја побарал Џенифер за жена.