Џеј Ло вака ги „мотивира“ Американците да се вакцинираат

Џенифер Лопез настапи на концертот Vax Live во Лос Анџелес. Целта на концертот е да ги освести луѓето за важноста од вакцинирање.

Џеј Ло објави фотографија од настанот на која носи комбинезон со деколте до папокот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

Носеше и дијамантски ѓердан, а за време на настапот смени и неколку стајлинзи. Најпрво носеше златен комбинезон со ресни, па се преоблече во разнобоен боди. За крајот на изведбата, носеше жолт краток фустан.

Нејзиното поранешно момче, актерот Бен Афлек, беше еден од гостите, а принцот Хари држеше говор.

„Вакцината мора да се дистрибуира до сите насекаде. Не можеме да се одмориме или вистински да се опоравиме сè додека нема фер дистрибуција до секој агол на светот”, рече принцот Хари.