Девојката на Килиан Мбапе е вистинска секс бомба


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Еден од најдобрите светски фудбалери последниве години, францускиот ас Килиан Мбапе падна на шармот на една спортска новинарка.

Девојката на францускиот фудбалер е вистинска „бомба“ која зрачи со својот сексапил.

Жешката Марија Луиса Јакобели свесназа својот изглед редовно на социјалните мрежи објавува фотки на кои во преден план се нејзините облини.

За приватниот живот на Мбапе досега се знаеше многу малку. Главно медиумите пишуваа за неговите фудбалски мајстории на зелениот терен и за неговиот евентуален трансфер во Реал Мадрид.

Но, сега Килиан е во прв план поради новата девојка. Напаѓачот на ПСЖ од неодамна е во врска со го освои убавата спортска новинарка Марија Луиса Јакобели.

Интересно за медиумите е тоа што сексапилната новинарка е шест години повоизрасна од Килиан, поради што Мбапе медиумите го поврзауваат и со неговите колеги, Икер Касиљас и Серхио Рамос кои исто така се во врска со од нив повозрасни спортски новинарки.