Евтин глумец – не друже, не беше противнички играч, судијата беше (снимка)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Синоќа се играше големото бразилско дерби помеѓу Палмеирас и Фламенго и тоа во финалето на Копа Либертадорес.

Палмеирас славеше со 2:1 и повторно стана шампион на Јужна Америка, но една сцена денес е главна тема.

Имено, судијата Нелсон Питана го допре по грб играчот на Палмеирас, кој падна како покосен и се виткаше од болка.

Дури кога судијата му објасни дека тој го допрел по грб, овој стана и почна да трча.