Дерби дуелот помеѓу Арсенал и Манчестер Сити одложен – може да се одигра дури на пролет


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Дуелот помеѓу Арсенал и ПСВ Ајндховен во Лигата на Европа, кој требаше да се одигра утре е одложен за 20 октомври, потврди УЕФА.

Тоа предизвика и нови поместувања во распоредот на Премиер лигата, кој веќе беше нарушен поради одложувањето на колото минатата недела поради смртта на кралицата Елизабета.

Премиер лигата потврди дека дербито помеѓу Арсенал и Манчестер Сити закажано за 19 октомври и официјално е одложено.

Единствениот слободен термин следниот месец е 19 октомври за кога е закажано вонредното коло во Премиер лигата, но распоредот во октомври е пренатрупан, па овој меч може да се одигра дури на пролет.