Денес облачно со локални врнежи од дожд


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Променливо облачно со локални врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од југозападен, а попладне од северозападен правец.

Утринските температури ќе се движат од 2 до 8 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 12 до 19 степени.

Во Скопје и околината слично време со утринска температура околу 5 и дневна до 18 степени.

Во четврток врнежите ќе престанат, а температурата на воздухот ќе опадне за 2 до 4 степени. Од петок попладне ветерот ќе го промени правецот во југоисточен. Температурата на воздухот повторно ќе се покачува.