Дали сте забележале: Во една епизода од „Пријатели“ Кортни Кокс не ја глуми Моника

Во епизодата од култната серија „Пријатели“, насловена „The One With Rachel’s Date”, во една од сцените, Кортни Кокс не го глуми ликот Моника, туку за тоа била најмена друга актерка.

Сцената каде што Моника и Фиби разговараат во кафулето, била случајно откриена од посветен фан на хумористичната серија, кој ја објавил на социјалните мрежи.

Тој сегмент изненади и многумина од оние кои за себе велат дека „ја знаат серијата напамет“.

Ова не е единствен ваков случај. Претходно во епизодата „The One With The Mugging” беше откриена и двојничка на Џенифер Анистон, која ја глумеше Рејчел.