Дали го препознавате заводникот кого го бакнува Моника Белучи? (фото)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Во Париз беше одржана 23-то доделување на филмски награди, а една од главните ѕвезди на манифестацијата секако беше Моника Белучи, која беше во друштво на еден голем заводник.

Доколку не го препознавте, станува збор за славниот франуски актер Жан Пол Белмондо, кој има 84 години.

Белмондо почна да се бави со глума далечната 1956 година, а се прослави со филмот „Нов Бран“. Светската слава ја стекна во седумдесетите години од минатиот век со филмовите „До последен здив“ и „Човек од Рио“.