Да се наежиш: Лавови нападнаа дресер во циркус! (видео)


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Циркускиот дресер на лавови Олексеј Пинко заврши на итна операција откако за време на едно шоу во украинскиот град Лавов го нападнаа два лава.

На видеото кое што е снимено од посетител од САД се гледаат две разбеснети ѕверки како го напаѓаат својот дресер, а тој и неговата партнерка се обидуваат да ги смират.

Гледачите почнаа да бегат од своите места, а некои останаа запрепастени од овој инцендент.

Видеото деновиве е многу актуелно на социјалните мрежи, иако настанот е стар неколку години.