Да се наежиш: 100.000 фанови се простија од фудбалерите на Шапикоенсе!


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Финалниот меч од Купот Судамерикана никогаш нема да биде одигран. Мнозинството од играчите на Чапекоенсе пред неколку дена трагично го загубија животот откако авионот кој ги превезуваше до Колумбија наместо да ги однесе на финалето ги однесе во смрт.

Синоќа на стадионот на Атлетико Насионал, коллумбискиот финалист, каде требаше да се одржи финалето беше одржан помен во чест на загинатите.

„Никогаш нема да ги заборавиме шампионите“, пееја навивачите на Национал, а симболично беа пуштени 71 гулаб, колку што имаше загинати во авионот.


Posveta1 by goloviliga

Неколкумина фудбалери беа доволно среќни да го испуштат летот и да преживеат, па синоќа се појавија и продефилираа на стадионот!


Posveta2 by goloviliga