Чашата е прелеана: Санчез донесе конечна одлука!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Иднината на Алексис Санчез е главна тема на Острвот веќе подолго време, а сега медиумите тврдат дека Чилеанецот донел конечна одлука.

Имено, Санчез после разочарувањето во Минхен донел конечна одлука и решил да го напушти клубот по завршувањето на сезоната.

Медиуми пишуваат дека „капката која ја прелила чашата“ кај Санчез била меѓусебната расправија на фудбалерите во соблекувалната по поразот во Минхен.

Арсенал веќе неколку месеци се обидува да го убеди Чилеанецот да потпише нов договор, но тој ги одби сите понуди.

Наводно, Алексис Санчез, сакал да се врати во Серија А, каде заинтересирани се Јуветус, Милан и Интер, но најверојатно дестинација за напаѓачот во моментов е ПСЖ.