Брутална навивачка пресметка меѓу „Делии“ и „Гробари“ – еден навивач го загуби животот!


1/8 финале на СП: Мегваер пак е главна тема - 15 ден ↓↓↓Навивач на фудбалскиот клуб Партизан го загуби животот, во договорена тепачка помеѓу „Делии“ и „Гробари“ во Бјелина.

Тепачката меѓу навивачите на Црвена Звезда и Партизан се одвивала пред паркингот на хотелот „Свети Стефан“ а од двете групи биле присутни по петнаесмина навивачи.

Како што пренесуваат српските медиуми, едно лице почина, а уште едно има тешки телесни повреди.

Станува збор за роднина на политичарот кој работи во српскиот парламент, Владимир Ѓукановиќ, кој преку социјалните мрежи ја потврди трагичната вест со порака за будење на свеста меѓу навивачите на двата клуба.