Братот случајно го откри следниот клуб на Гризман!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Антоан Гризман веќе подолго време се поврзува со Манчестер Јунајтед, а шпекулациите се засилуваат после еден твит на неговиот брат, Тео Гризман.

Тео Гризман остави интересен пост на Твитер, а се однесува за Мемфис Депај, кој пред неколку дека од Манчестер Јунајтед се пресели во Лион.

„Жал ми е Мемфис, но мислам дека на Олд Трафорд е сепак подобро“.

Токму Депај, кој сега е во Лион, го носеше дресот со бројот 7, а медиумите тврдат дека негов наследник ќе биде токму Гризман.

Медиумите во Англија често од вакви работи прават сензација, но каде што има чад, има и оган!