Бомба од Марсело за изедначување во Минхен – Реал рамноправен на полувреме


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1


Со голот на Марсело од работ на шестнаесетникот, Реал изедначи во Минхен со 1:1.