Асенсио со „техничка“ за 2:1 за Реал


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Нов гол во Минхен, овој пат во мрежата на домаќинот. Асенсио со „технички“ лоб ги доведе „Кралевите“ до водство од 2:1.