Голот на Џошуа Кимих со кој го матираше Реал – Баерн Минхен во водство (видео)


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Со одличен погодок како завршница на брзиот напад на Баерн Минхен против Реал Мадрид во првиот полуфинален дуел од Лигата на шампионите, Џошуа Кимих ги доведе Германците во водство од 1:0.