Бил Гејтс проба да погоди цена на работите што ги купуваат луѓето, еве како помина (видео)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Милијардерот Бил Гејтс можеби би бил добар во шоу каде треба да погаѓа цена на недвижности, но кога тоа се работи за намирници, и не помина така добро.

Во средата тој беше гостин во „Елен Шоу“, каде водителката реши да го испраша колку тој знае за животот на „обичниот човек“. Конкретно за цените на намирници во продавниците. Како точен одговор му се признава секој обид кога ќе промаши за 1 долар.

Гејтс призна дека не се сеќава кога последен пат бил во супермаркет, а цените нормано, не ги погоди. За скапите работи тој одговори дека се евтини, а за евтините дека се скапи.