Бијонсе за Канаѓаните изгледа ВАКА


Лига на Шампиони: Нова сезона, нови очекувања! ↓↓↓


Музејот на восочни фигури во канадскиот град Најагара Фолс изложи нова восочна фигура од поп дивата Бијонсе која стана апсолутен хит на социјалните мрежи поради една причина – експонатот ни приближно не личи на поп пејачката.

ВВС пишува дка корисниците на социјалните мрежи коментираат дека оваа восочна фигура повеќе личи на Џенифер Анистон или на Деандра Рејнолдс.

Овие треба да се Кајли Миног и Џејсон Донован
…а оваа Памела Андерсон

Јавноста веќе ја вброја оваа восочна претстава на Бијонсе за една од најлошите во светски рамки. Освен Бијонсе, на овој список на неславно изработени восочни фигури се најдоа и оние на Тејлор Свифт, Адел, Бритни Спирс, Мајкл Џексон, Викторија Бекам, Кајли Миног и Џејсон Донован.