Беше и остана еден од најдобрите шутери – Синиша и на 48 години држеше лекции за слободни удари


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Веројатно ниту еден денешен шутер и голгетер не може ова да го изведе вака, во серија од три, на исто место, без притоа голманот да биде моќен да направи нешто. Михајловиќ беше еден и единствен – погледнете зошто е тоа непобитен факт.

Дополнително, да се потсетиме на неговите најблескави моменти и фантастични погодоци во Серија А додека беше страв и трепет за голманите (клик Watch on YouTube).