Берарди, друже, што ти требаше ова? (снимка)


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Репрезентативецот на Италија, Доменико Берарди, направи голем инцидент по мечот меѓу Модена и Сасуоло во Купот на Италија.

Сасуоло изненадувачки беше елиминиран од Модена, а надвор од стадионот дојде до инцидент, па Берарди сакаше физички да се пресмета со фановите.

Еден навивач на Сасуоло го навреди Берарди, кој збесна и тргна да се тепа, па едвај беше задржан од луѓето од стручниот штаб.