Бекам и Зидан снимија спектакуларна реклама (видео)

Дејвид Бекам и Зинедин Зидан долги години се заштитен знак на „Адидас“, а сега за потребите на компанијата се вратија на „малите екрани“ со нова реклама.

Поранешните фудбалер на Реал Мадрид одамна ги немаме видено во реклама, но очигледно „Адидас“ не можеле да го одбијат.

Двете легенди снимија одлична реклама за копачките „Предатор“,кои беа создадени токму во нивна чест.