Барса тргна по играч на Реал, а тоа не е Иско!


Роналдо нека се пази, Мароко гази - 19 ден ↓↓↓Неодамна медиумите ширум светот ја пренесуваа веста дека Барселона сака да го донесе играчот на Реал Мадрид, Иско и се обидува на секаков начин да дојде до неговиот потпис.

Сепак, во последно време тие шпекулации спласнаа бидејќи „кралскиот“ клуб одлучи на Иско да му понуди нов, шестгодишен договор. Челниците на клубот наводно му ветиле дека ќе има поголема минутажа, па плејмејкерот одлучил да остане.

Реал Мадрид сега донесе одлука да го продаде Хамес Родригез, а клубот кој покажува најголем инетерс за Колумбиецот е токму Барселона.

Имено, Каталонците се спремни да испратат понуда од 60 милиони евра, но тоа е „невозможна мисија“ бидејќи Реал нема ни да ја разгледува нивната понуда.