Бараше клуб преку оглас, денес за него се „тепаат“ Лацио и Интер


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Пред неколку месеци цела Европа се смееше со него бидејќи бараше клуб преку оглас на Линкедин, а денес за него се „тепаат“ италијанските гиганти Интер и Лацио.

Станува збор за поранешниот италијански репрезентативец, Кристиан Закардо кој го привлече вниманието на фудбалската јавност откако објави „оглас за работа“ после ракинувањето на договорот со Виченца.

35-годишниот дефанзивец би можел да го облече дресот на Инетер или Лацио кој покажуваат интерес за него бидејќи имаат потреба од дефанзивец.

Поранешниот фудбалер на Палермо, Волфсбург, Милан и Парма е слободен агент, бара работа преку оглас, па наскоро би можел да ја заврши потрагата и повторно да се врати на фудбалските терени.