Банџи вежби: Одличен спој на забава и вежби за стегнато тело (видео)


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде!


Банџи вежбањето е можеби најинтересниот начин на кој освен што ќе го затегнете телото и одлично ќе се забавувате.

Вежбите се лесни и практични, а движењето е дополнително олеснето со оглед на тоа дека сте врзани со јаже за плафонот.