Бајковидни фотографии од венчавката на Миранда Кер

Два месеци после интимната венчавка, Миранда Кер најпосле ја покажа венчаницата во која го кажа судбоносното „да“ на основачот на Snapchat, Еван Шпигел.

На фотографиите објавени во списанието Vogue, супермоделот изгледа кралски во Диор фустанот со долги ракави, украсен со бисери, а инспирација за овој ден за Миранда Кер била Грејс Кели.

Како што изјави за Vogue, нејзината мајка и баба плачеле кога ја виделе во венчаницата.

„Искрено, не можев да замислам поубава венчаница. Кога бев млада, баба ми ми рече: Миранда, мажите се визуелни типови, важно е да изгледаш добро“, открива Миранда.