Ангелот на Викторија Сикрет објави одличен тренинг за задник!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Не е тајна дека многу холивудски дами одсекогаш се хранат на здрав начин и сето тоа го поткрепуваат со редовни тренинзи за да изгледаат што подобро пред јавноста.

A post shared by Romee Strijd (@romeestrijd) on

Хлои Кардашијан пред бременоста непрестано делеше совети за својата завидна трансформација на нејзината сестра Куртни, а актерката Хали БЕри секој петок на Инстаграм објавува вежби со својот приватен тренер.

A post shared by Romee Strijd (@romeestrijd) on

А во фитнес водите запливаа и некои ангели од Викторија Сикрет, како на пример Роми Стријд, а се работи за жена чија природа бара беспрекорна линија.

Убавата роми објави одлично 15 минутно видео на кој покажува вежби за убав и обликуван задник, а откако го пробавме може да кажеме дека на ангелите не им е лесно да останат во форма.

За вежбата ви е потребен прекривач, но можете да го направите и без тоа.

Погледнете: