Алегри и Бонучи се степале во соблекувална- тренерот се заканил со оставка!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Италијанските медиуми денес откриваат нови детали од „случајот Бонучи“ кој само потврдуваат дека расправијата помеѓу дефанзивецот и тренерот Алегри воопшто не била наивна.

За време на дуелот со Палермо меѓу тренерот и дефанзивецот дојде до конфликт, кој додатно ескалирал во соблекувалната после мечот.

„Газета Дело Спорт“ тврди дека малку недостасувало да дојде до физичка пресметка меѓу тренерот и стоперот или поточно морале да реагираат играчите и да ги разделат. Истата вечер Алегри му се јавил на генералниот директор Бепе Марота и побарал играчот да биде казнет и воедно се заканил дека ќе си замине ако тоа на се случи.

Поради тоа раководството се согласило парично да го казни Бонучи и застана позади одлуката на тренерот дефанзивецот да биде одстранет од тимот за мечот со Порто.

Денес Алегри пред медиумите изјави дека „случајот Бонучи“ е затворен и дека играчот е вратен во тимот.