Знаете како го викаат Мбапе во соблекувалната?


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


После долгата сага Килијан Мбапе летово остана во ПСЖ, а неговиот соиграч Ашраф Хакими сега откри дека во соблекувалната на ПСЖ имаат интересен прекар за француската фудбалска ѕвезда.

После победата од 7:1 за викендот во која Мбапе постигна три гола неговиот соиграч Ашраф Хакими откри дека парижаните го викаат пингвин.