Со златни нокти на Мет Гала – нов тренд на Џенифер Лопез и Блек Лајвли


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Најголемиот моден настан во Њујорк – Мет Гала, заврши, но коментарите не стивнаа. И додека првите реакции беа насочени кон тоалетата на ѕвездите, еден веќе доаѓа во преден план, пред  сè, поради  деталите.

Во фокусот влегоа Џенифер Лопез и Блекј Лајвли, осбено првата која на настанот ја официализира врската со Алекс Родригез. Таа се појави во син фустан на “Valentino”, но меѓу акцентите се издвојуваше нејзината креативност врз ноктите.

Пејачката направила специјален маникир на ноктите со 24-каратен  златен прав. Гламурозниот елемент на ѕвездата е во модерен тренд и беше поставен единствено на прстенот и на најмалиот нејзин прст на двете раце. Истиот нов моден детал го имаше на своите нокти и Блек Лајвли.