Кралицата Елизабета Втора тајно ровари на Фејсбук


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Кралицата Елизабета Втора користи ултра заштитен смартфон, сака многу да разговара на телефон, а како што пишуваат англиските медиуми, има и таен Фејсбук профил.

Кралицата имала таен приватен профил на социјалната мрежа со тајна листа на пријатели со кои сакала долго да се допишува.

Како што пишуваат медиумите, Кралицата Елизабета, исто како и нејзината мајка сака да поминува доста време разговарајќи на телефон, но исто така таа била вљубеник и во модерната технологија.

Таа поседувала модерен, ултра заштитен смартфон, преку кој што испраќала доста пораки. Телефонот бил еден од најсофистицираните во светот, со заштита од хакерски напади.