Ѕирнете во луксузниот хотел на Дејан Ловрен од 3 милиони евра

Одбранбениот играч на Хрватска и Ливерпул, Дејан Ловрен, во чекор ги следи Кристиано Роналдо и Лионел Меси впуштајќи се во хотелиерскиот бизнис.

A post shared by Joel Hotel (@joelhotel_novalja) on

Следната недела на Паг ќе го отвори својот луксузен хотел со четири ѕвездички Joel, па дефанзивецот на Инстаграм се пофали со фотки од истиот.

A post shared by Joel Hotel (@joelhotel_novalja) on

Ловрен, кој овој викенд прв пат ќе игра во финале од Лигата на шампионите против Модриќ и Ковачиќ од Реал Мадрид, во проектот инвестираше три милиони евра.

A post shared by Joel Hotel (@joelhotel_novalja) on

Хотелот е проектантско дело на архитектонското студио Metrocubo.

A post shared by Joel Hotel (@joelhotel_novalja) on

A post shared by Dejan Lovren (@dejanlovren06) on