Спорт

Зинедин Зидан го сака „босанскиот Зидан“

Ова лето на Реал Мадрид му истекува забраната за регистрирање на фудбалери па сигурно ќе биде многу активен на трансфер пазарот.

Според пишувањето на италијанските и шпанските медиуми прва желба на Зинедин Зидан ќе биде „босанскиот Зидан“, односно Миралем Пјаниќ.

„Скај Италија“ тврди дека Зизу е заљубен во стилот на игра на Босанецот и сака по секоја цена да го види на „Сантиаго Бернабеу“ следната сезона.

Поради тоа шпанските медиуми тврдат дека Реал Мадрид е спремен за Пјаниќ да му го понуди на Јувентус Хамес Родригез или Иско.

„Реал Мадрид внимателно го следи Пјаниќ. Интересот е силен па во наредните неколку недели челниците ќе имаат средба со агентот. Реал е спремен да го понуди Иско или Хамес за да го добие потписот на Пјаниќ“, тврди шпанскиот новинар Албреда Дура.

To Top