Авто мото

„Журка“ на снегот со ѕверот од Bugatti (снимка)

Ретко кој возач се радува на зимските услови на патиштата. Но, тие малкумина, кога ќе им се најде во рака управувачот од некој „ѕвер“ од редот на елитата од Bugatti, на зимски услови знаат да направат вистинска „журка“.

Таква атмосфера ни носи видеото во режија на каналот Royalty Exotic Cars, кои на снег го извадија вистинскиот болид, Bugatti Veyron.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Royalty Exotic Cars (@royaltyexoticcars) on

И покрај фактот дека има илјада коњски сили, не се плаши да вози по снежна површина.

To Top