Живот на висока нога: Георгина спие во луксузни пижами од 2.700 евра

Партнерката на Кристиано Роналдо, згодната Георгина Родригез, не се стега и воздржува да троши бесни суми на дизајнирана и брендирана облека.

Георгина се пофали на Инстаграм со пижамите на Луј Витон, кои чинат 2.700 евра. Пижамата е дел од најновата колекција , а може и секој дел да се купи посебно. Долниот дел чини 1.400, а горниот 1.300 евра.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio) on

Е сега, кога овие суми ќе се сопостават во однос на платата која на годишно ниво ја потпиша Кристиано Роналдо со Јувентус – 4,7 милиони евра, реално е дека толку кеш за нив не е никаков проблем. Сепак, ќе признаеме и ќе се согласиме со дел од вас – расипнички е.

„Добра ноќ“ напиша атрактивната Георгина на објавата на Инстаграм.