Славни

Жешката манекенка која го „скроти“ италијанскиот темпераментен мото-ас Валентино Роси

Славниот италијански и светски мотоциклист Валентино Роси, со освоени девет шампионски титули, е еден од најуспешните професионални возачи на мотоцикли на сите времиња на планетарно ниво.

Но, освен што примарно е познат по овој негов професионален успех, Роси во јавноста е познат и како нескротлив „кршач на женски срца“ Роси со години носи статус на одличен заводник, а љубовните успеси на асот на мотоциклизмот ги полнат италијанските таблоиди.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Francesca Sofia Novello (@francescasofianovello) on

Но, срцето на еден од најдобрите возачи го освои убавата манекенка Франческа Софија Новело со која е во врска веќе неколку години.

Двојката деновиве крстосува на луксузна јахта со своите пријатели, а фотографиите од Софија, која познатиот спортист не ја пушта од прегратка, покажуваат дека таа го скротила големиот заводник.

Софија е манекенка за долна облека и една од најубавите италијански жени, па не е ни чудо што Роси се заљубил во неа. Со години, нејзината убавина и облините ги воодушевуваат многу следбеници на социјалните мрежи, каде често објавува привлечни фотографии.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Francesca Sofia Novello (@francescasofianovello) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Francesca Sofia Novello (@francescasofianovello) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Francesca Sofia Novello (@francescasofianovello) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Francesca Sofia Novello (@francescasofianovello) on

To Top