Жешко

Вака Романи го прослави продолжувањето на фудбалската сезона во Италија

Жешката убавица Клаудија Романи, освен што е позната манекенка и учесничка во телевизиски реални шоу-програми, дел од светот ја знае и како „најсекси фудбалска судијка“ на светот, иако нема официјално судено ниту еден натпревар.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Claudia Romani (@claudia_romani) on

38-годишната манекенка и реалити телевизиска sвезда го положила испитот за фудбалски судија и се стекнала со право на судија во италијанската Серија Ц.

Таа честопати истакнува дека е лудо заљубена во фудбалот, а деновиве Клаудија се фотографира облечена во дрес на Милан, за да го прослави враќањето на фудбалот во Италија.

Романи позираше за италијанското издание на Плејбој минатата година, а честопати гола ги прославува резултатите од спортските натпревари.

Клаудија можат да им се заблагодарат на списанијата FHM, GQ, Maxim, Cosmopolitan, More за дел од нејзината слава, каде што се објавуваат нејзините провокативни фотографии. Како тинејџерка, Италијанката се преселила во Данска, каде во 2006 година данската ФХМ ја прогласил за една од 100-те најсексапилни жени во светот. Во 2013 година, мексиканската GQ ја прогласи за една од најубавите жени што ја одбележале 2012 година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Claudia Romani (@claudia_romani) on

Новите фотографии се направени на Саут Бич во Мајами каде Клаудија живее од 2010 година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Claudia Romani (@claudia_romani) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Claudia Romani (@claudia_romani) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Claudia Romani (@claudia_romani) on

To Top