Жена зафати три седишта во авион – патниците во шок ја гледаа што прави


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Патниците на еден авионски лет не можеа да си веруваат што гледаат кога една жена која зафати три седишта во авионот и почна да вежба среде лет.

Вознемирен патник на летот за Сан Диего бизарната ситуација ја снимил пред десетина дена, а видеото стана вирален хит на социјалните мрежи и заврши на голем број медиуми.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Seth roberts, Super Saiyan (@mobilemadnessman) on

Не е јасно зошто жената почнала да вежба и зошто воопшто била облечена како за во теретана за време на летот, но многумина се согласија дека нејзиното однесување било непримерно.

Но, тоа не е прв пат некој да биде снимен како вежба во авион за време на лет. Верувале или не, постои дури и објаснување за тоа кое воопшто не е лошо. Според многу експерти, истегнувањето за време на долгите летови може да го намали ризикот од згрутчување на крвта кога сте на голема висина.