Згодната новинарка објави фотка од тренинг – со коментар се јави Ибрахимовиќ


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Дилета Леота, убавицата која многумина ја сметаат за најзгодна водителка на светот, со секоја нејзина објава на социјалните мрежи го привлекува вниманието од нејзините обожаватели, особено оние од машката популација. А меѓу нив е и фудбалската ѕвезда Златан Ибрахимовиќ.

Дилета со своите 6,7 милиони обожаватели на Инстаграм сподели фотка од тренинг на покривот од една зграда во Милано.

„Завршен уште еден тренинг. Уживаме во заоѓањето на сонцето и релаксацијата“, додаде во описот таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 🌸Diletta Leotta🌸 (@dilettaleotta) on

Во морето од коментари кои ги доби, се најде и оној од Ибра.

„Што правиш на покривот, Дилета? Немој да забушаваш“, напиша Златан.

„Само следи ме“, му одговори таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 🌸Diletta Leotta🌸 (@dilettaleotta) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 🌸Diletta Leotta🌸 (@dilettaleotta) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 🌸Diletta Leotta🌸 (@dilettaleotta) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 🌸Diletta Leotta🌸 (@dilettaleotta) on