Зампарини: Тргнете ги рацете од Несторовски, не е на продажба!


Три дерби натпревари овој викенд ↓↓↓


Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски блеска во дресот на Палермо, па го привлече вниманието на многу поголеми клубови во Серија А.

Несторовски веќе има постигнато 6 гола за Палермо и сигурно е едно од најголемите откритија во Серија А, а денес претседателот Зампарини им порача на заинтересираните клубови воопшто да не се обидуваат бидејќи Македонецот не е на продажба.

„Тргнете ги рацете од Несторовски, тој не е за продажба. Игра добро како што предвидов, Несторовски е наш играч и воопшто не ни размислуваме да му поставиме трансфер цена зошто не сакаме да го продадеме. Тој ќе продолжи да го носи нашиот дрес. Неколку клубоби ме контактираа и на сите им реков не, напаѓачот има четиригодишен договор и е среќен во Палермо. Несторовски ќе биде со нас најмалку уште три години“, изјави Зампарини за „Кориере Дело Спорт“.