Заев прогласи победа


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз, во славеничка атмосфера пред Владата на РМ во Скопје, најави дека СДСМ има еден пратеник повеќе, и дека според него: Паднал режимот.

Зоран Заев пред насобраните граѓани вели дека ги чека резултатите, но притоа им посака на присутните дека треба да се радуваат, бидејќи според него, паднал режимот. Според претседателот на СДСМ, неговата коалиција, има еден пратеник повеќе од владејачката ВМРО ДПМНЕ.

Фото: СДК.мк